fbpx

Блог новости

ИЦС ГРУП го доби новиот Сертификат “Daikin HIGHEST TURNOVER 2018“ за постигнат најголем успех.

Горди сме што другите ја забележаа нашата работа и мисија во изминатата 2018 година.ИЦС ГРУП го доби новиот Сертификат “Daikin HIGHEST TURNOVER 2018“ за постигнат најголем успех, од сите дилери на Daikin во Македонија.Благодарност до сите кои ни ја дадоа својата доверба и веруваат во нас! Професионалниот тим на ИЦС ГРУП може да одговори на сите предизвици во областа на Daikin HVAC системите! ИЦС ГРУП – HCE PREMIUM Partner на DAIKIN за Македонија.
Прочитај повеќе...

Оглас за вработување – МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР (важност до 16.09.2019г.)

ИЦС ГРУП ДОО – Скопје е фирма, која врши проектирање, продажба и изведба на системи за греење, ладење, климатизација и вентилација, како и техничко-консултантски услуги. ИЦС ГРУП е овластен партнер на Јапонскиот бренд DAIKIN за Македонија и во моментов има потреба за проширување на својот тим за следнава работна позиција:   МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР   Потребни квалификации: Машински факултет, но може да се земат во предвид и кандидати со друг технички факултет Co или без работно искуство Задолжително познавање на англиски јазик Работа на компјутер […]
Прочитај повеќе...

ЈУНСКА АКЦИЈА на најпродаваните DAIKIN инвертер клими

📌<< Искористете ги ЈУНСКИТЕ ПОПУСТИTE на DAIKIN во ИЦС ГРУП и обезбедете си идеална клима во вашиот дом. >>📌 ✔од 7% до 20% попуст или 24/48 рати без камата. ✔за on-line купување на моделот DAIKIN FTXB-C дополнителни 5% попуст. ДОКАЖАНО НАЈДОБРИ ✔ Само еден е DAIKIN – No.1 во светот.  ✔ 100 % задоволни корисници. ✔ EUROVENT сертификат – доказ од стручната јавност.  ✔ 3 години гаранција. ✔ Јапонски бренд – Европско производство. ПОВЕЛЕТЕ ВО ПРОДАЖНИТЕ МЕСТА НА ИЦС ГРУП – единствен Home Comfort Expert Partner на DAIKIN за МАКЕДОНИЈА. Продажен салон – Т.Ц. […]
Прочитај повеќе...

ВЕЛИГДЕНСКИ ПОПУСТИ

‼ ВЕЛИГДЕНСКИ ПОПУСТИ  ДО 20% , НА DAIKIN ИНВЕРТЕР КЛИМА УРЕДИ ‼ ИСКОРИСТЕТЕ ГИ ПОПУСТИTE  ВО ИЦС ГРУП НА ПРОИЗВОДИТЕ ОД ЗАЛИХА И . И АПЛИЦИРАЈТЕ ЗА СУБВЕНЦИЈА ОД ГРАД СКОПЈЕ – 15.000 ден. Со исклучително квалитетните DAIKIN климатизери, доживејте максимална удобност и топлина, без да се грижите за месечните сметки на електричната енергија! ✔ Висока енергетска класа до А++✔ Ниски сметки за топлинска енергија✔ Идеалното решение за секој дом, ➡ Високоѕидни единици до 20% попуст: https://goo.gl/2xhQFB➡ Прочистувачи на воздух 15% попуст: […]
Прочитај повеќе...

ВЕЛИГДЕНСКИ ПОПУСТИ – DAIKIN FTXB-C

СО ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПОПУСТИ  ВО ИЦС ГРУП , ЗАШТЕДЕТЕ ДО – 10% ПРИ КУПУВАЊЕ НА НАЈПРОДАВАНИОТ И ИСКЛУЧИТЕЛНО ШТЕДЛИВ ИНВЕРТЕРТ – FTXB-C, И АПЛИЦИРАЈТЕ ЗА СУБВЕНЦИЈА ОД ГРАД СКОПЈЕ – 15.000 ден. 📌<< DAIKIN FTXB-C (R-410) >>📌 ➡ Високоѕидна инвертер клима со рамен, стилски преден панел кој лесно се вклопува во секој ентериер.➡ Енергетска класа (ладење/греење): A+/A+➡ Достапни капацитети: 3,5KW; 5KW; 6KW➡ Температурен опсег на работа при ладење -10ºС до +46ºC➡ Температурен опсег на работа при греење -15ºС до +18ºC ➡Можност за дополнителни 5% […]
Прочитај повеќе...

ВЕЛИГДЕНСКИ ПОПУСТИ – DAIKIN PERFERA FTXM-42M

>>СО ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПОПУСТИ  ЗАШТЕДЕТЕ ДО   20% ПРИ КУПУВАЊЕ НА DAIKIN PERFERA FTXM-42M, И АПЛИЦИРАЈТЕ ЗА СУБВЕНЦИЈА ОД ГРАД СКОПЈЕ – 15.000 ден.<< 📌 DAIKIN PERFERA FTXM-42M  е повеќе од обичен клима уред – грее, лади и го прoчистува внатрешниот воздух. со вградената FLASH STREAMER  технологија. 📌 ✔ A++ енергетска класа ✔ Qg=  5.4 (1.7 – 6.0) kW ✔ FLASH STREAMER – технологија,која  овозможува  до 99% здрав и чист воздух, ослободен од разни алергени, вируси, и непријатни мириси. ✔ 2 – зонско интелегентно око ✔ 3-D проток на воздух ✔ […]
Прочитај повеќе...

ВЕЛИГДЕНСКИ ПОПУСТИ – DAIKIN SENSIRA FTXF50A и FTXF60A

>>СО ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПОПУСТИ ЗАШТЕДЕТЕ ДО – 10% ПРИ КУПУВАЊЕ НА НАЈПРОДАВАНИОТ И ИСКЛУЧИТЕЛНО ШТЕДЛИВ ИНВЕРТЕРТ – DAIKIN SENSIRA, И АПЛИЦИРАЈТЕ ЗА СУБВЕНЦИЈА ОД ГРАД СКОПЈЕ – 15.000 ден.<< ➡ Акцијата трае до 01.05.2019 година. ✔➡ 10% попуст или 24 рати без камата на редовната цена, за моделите SENSIRA FTXF50A и FTXF60A. ✔➡ Гратис WIFi контролер за моделот SENSIRA FTXF35A (кој е со редовна цена oд 3.600 ден.) ✔➡ A++ енергетска класа, ✔➡ еколошки фреон R-32 и ✔➡ 3 години безусловна гаранција. ✔➡ ЕUROVENT сертификат –гаранција за квалитетот и потврда на перформансите ➡ ПОБРЗАЈТЕ ВО ПРОДАЖНИТЕ МЕСТА НА […]
Прочитај повеќе...

ИЦС Груп се приклучува на денот за правење добри дела „Pay it Forward“

ИЦС Груп овластен партнер на DAIKIN за Македонија се приклучува на одбележувањето на денот за правење добри дела „Pay it Forward“, кој во организација на „Инер вил клуб Скопје Еуропеа“ и „Аутизам МК“ ќе се одржи на 14 април (недела) на Школка во Градскиот парк од 10:30 до 14:00 часот. Преку настанот се одбележува месецот април, кој е посветен на зголемување на свеста за аутизмот преку правење добри дела или попознато како „Pay it forward“. „На настанот ќе ги славиме хуманоста, човечноста, како […]
Прочитај повеќе...

DAIKIN – SENSIRA исклучително штедлив ИНВЕРТЕР – Акцијата продолжува до 01.03.2019

Акцијата продолжува до 01.03.2019. Искористете ги субвенциите од Град Скопје и обезбедете се со DAIKIN SENSIRA најпродаваниот и исклучително штедлив ИНВЕРТЕР клима со дополнителни поволности: Попуст дo 10% или 24 рати без камата на редовната цена, за моделите FTXF50A и FTXF60A. Гратис WIFi контролер за моделот FTX35A (кој е со редовна цена oд 3.600 ден.) A++  енергетска класа, еколошки фреон R-32  и 3 години гаранција. Побрзајте во продажните места на ИЦС ГРУП и бидете ДЕЛ од РЕШЕНИЕТО на Град Скопје – […]
Прочитај повеќе...

Оглас за вработување – МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР ЗА ПРОЕКТИРАЊЕ И ИЗВЕДБА НА ТЕРМО-ТЕХНИЧКИ ИНСТАЛАЦИИ И СИСТЕМИ

ИЦС ГРУП.ДОО – Скопје е фирма, која врши проектирање, продажба и изведба на системи за греење, ладење, климатизација и вентилација, како и техничко-консултантски услуги. ИЦС ГРУП е овластен партнер на Јапонскиот бренд DAIKIN за Македонија и во моментов има потреба за проширување на својот тим за следнава работна позиција:    МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР ЗА ПРОЕКТИРАЊЕ И ИЗВЕДБА НА ТЕРМО-ТЕХНИЧКИ ИНСТАЛАЦИИ И СИСТЕМИ    Потребни квалификации: Машински факултет (термо- техничко инженерство), но може да се зема во предвид и кандидати со друг технички факултет Работно искуство-Минимум […]
Прочитај повеќе...